НВК № 30 "ЕКОНАД" (спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов – гімназія) м.Києва


18.01.2018
Головне меню
Оперативна інформація
Наша гімназія - наша Надія
Адміністрація
Студійні центри
Розклад уроків
Конкурсне приймання
ГАШ
ПАШ ЮНЕСКО
Проекти
Міжнародний благодійний фонд ім. Я. Мудрого
Гімназійне самоврядування - школа демократії
Психологічна служба НВК
Інформація для батьків
Список членів Батьківської Ради НВК №30 "ЕКОНАД" м. Києва
Організація харчування у НВК
Дистанційне навчання
Профорієнтаційна робота
Зміцнення матеріально-технічної бази НВК
Розширений пошук
Контакти
Рекомендації батькам Надрукувати Надіслати електронною поштою

12 кроків стати кращими батьками

      

             Більшість батьків замислюються, чи правильно вони себе поводять з дитиною. Звичайно, немає ідеальних батьків. Усі вони мають труднощі й іноді не впевнені, чи добре виховують своїх дітей.     Пропоную Вам скористатися деякими порадами психологів щодо того, як стати ідеальними батьками.

            Не соромтеся виказувати любов до своїх дітей, щоденно даючи зрозуміти: «Ми тебе любимо!». І навіть, перебуваючи поза домівкою, дитина завжди має відчувати, що батьки про неї пам’ятають.

            Кожна дитина – унікальна. В ній неповторним є все, починаючи від кількості волосинок на голові й закінчуючи відбитками пальців. Іншими словами, у кожного з нас є своя «родзинка». І батьківський обов’язок – знайти такі способи виховання, які враховували б неповторні риси, властивості дитини.

            Виявляйте щире зацікавлення фразами: «Тобі допомогти  з домашнім завданням?», «Ти все зрозумів із того, про що розповідали сьогодні на уроці?». Покажіть дитині, що Вам, дійсно, цікаві її шкільні справи.

            Уникайте поверхневого спілкування: «так», «ні», «не роби цього», «тому що я так сказав». Пояснення і підстави важливі для дітей навіть тоді, коли дорослим здається, що тут нема чого пояснювати.

            Контролюйте сімейне використання телевізора та Інтернету і дбайте про те, щоб вони не стали головними вихователями дітей.

            Прищеплюйте своїм дітям навички самоорганізації. Почніть з того, що привчіть дитину складати список справ, які очікують на неї у школі, вдома. До цього списку можуть входити домашні завдання, повідомлення, які потрібно підготувати, книги, які необхідно прочитати замітки у читацькому щоденнику тощо. Як відомо, людям, які привчили себе складати такі списки, живеться набагато спокійніше, ніж тим, хто звик тримати всі свої справи в голові.

            Завжди починайте з найскладнішого предмета, бо натура людини має таку властивість: якщо найскладніше завдання залишити на останок, є велика вірогідність того, що воно не буде виконане взагалі.

            Виокремлюйте головне. Коли дитина слухає вчителя, читає підручник або будь-який інший текст, вона повинна весь час запитувати себе: «Що тут найголовніше?».

            Робіть все для того, щоб діти спілкувалися з тими членами і друзями сім’ї, спосіб життя яких може бути гідним приладом для наслідування. Щоб звести такі «мости дружби», треба хвалити дітей в присутності родичів і знайомих. Коли діти знають, що про них добре говорять ті, чия думка їм не байдужа, вони намагатимуться «рости» в їхніх очах. Відчуття приналежності до кола людей, котрих вони шанують, може стати для дітей і підлітків одним із найважливіших джерел впевненості в собі.

            Вселяйте у дітей надію. Більшість дітей – мрійники. Вони часто думають про майбутнє, і нерідко батькам доводиться повертати їх «із небес на землю». Тому в бесідах підказуйте їм, як можна досягти обраної мети.

            Не забувайте похвалити дитину за успіхи. Хваліть за все, що тільки можна похвалити.

            Не тисніть на дитину і не змушуйте її братися за непосильну роботу. Шкільні успіхи – ще не гарантія осмисленого дорослого життя.

 

                                                      

  
 


© 2015 НВК №30 "ЕкоНад"